Nová kolekce si hraje s materiály pro astronauty i letce.

Chcete nosit oblečení z unikátních materiálů, které oblékali a stále oblékají letci RAF? Víte co měl na sobě Edmund Hillary při prvním výstupu na Mont Everest? Jak zůstat v teple i když jste právě ve vesmíru? Naše dva ikonické kousky vám to umožní.

Exclusive Křivák – Ventile®/Outlast®
Exclusive Raincoat – Ventile®/Outlast®

“Přicházíme s novou kolekcí pánských bund, které byly ušity z unikátních materiálů Ventile a Outlast. Ventile byl vyvinut během druhé světové války v Anglii, aby se zvýšila bezpečnost letců RAF, kteří havarovali do mrazivých vod oceánu. Materiál Ventile otestovalo mnoho světových dobrodruhů; sir Edmund Hillary v něm uskutečnil první výstup na Mont Everest, sir Ranulph Fiennes v něm vyrazil na slavné polární expedice. Dodnes látku Ventile oblékají piloti RAF Tornado a dnes ho můžou nosit i čeští muži,” říká spoluzakladatelka značky Eliška Mertová. S tím, že Ventile byl prvním předchůdcem dnešních nepromokavých textilií ze 100% bavlny, který je odolný vůči dešti, sněhu, větru i chladu. “Historií slavných outdorových materiálů jsme se inspirovali i v podšívce. Pro tu jsme vybrali materiál Outlast, který byl původně navržen pro NASA k ochraně astronautů před teplotními výkyvy ve vesmíru. Má certifikát Certified Space Technology, který umožňuje neustále regulovat mikroklima pokožky,” dodává Eliška Mertová.

Ikonické střihy pánských bund SegraSegra s jednoduchou linií, které si můžete vzít na pracovní jednání, ale i o víkendu do přírody.

Fotky: Michal Ureš, Google