Rozhovor s bratry Cyrilem, Divišem a se Zeykou

Roky jsme chtěly se ségrou nafotit kolekci se sourozenci a konečně se nám to povedlo! Novou kolekci mnmlsm /minimalism/ jsme nafotili s bratry Cyrilem a Divišem Dobrými, které doplnila neméně charismatická Zeyka. Fotilo se na tajemné lodi Altenburg 1964. Všem třem jsme položili pár otázek.

Nezřídka se stává, že sourozenci se buď milují nebo moc nemusí. Jak je to u vás?
Cyril: S bráchou jsme odjakživa byli pěkný sígrové a je to tak doteď. Jsme takový akční duo…
Diviš: My se máme docela dost rádi, alespoň si to teda myslím. Samozřejmě, že dřív jsme se řezali od rána do večera, ale z toho jsme už naštěstí vyrostli a teď spolu vycházíme nad poměry dobře.

Váš otec je herec Karel Dobrý, pokračujete v herecké, příp. jiné umělecké dráze nebo vás to táhne opačným směrem?
Cyril: Já jsem absolvoval tři roky na Alterně na Damu a teď hraju všude možně, takže pokračuju.
Diviš: Já se dlouho věnoval malbě, ale teď už mám pomalu dva roky pauzu, bohužel. Jinak k herectví mě to nikdy moc netáhlo, stydím se něco předvádět před větším počtem cizích lidí.

Naše nová kolekce mnmlsm (minimalism) přináší poselství All you need is less… Je vám tohle aktuální téma blízké a nějak se zobrazuje i ve vašem životě?
Cyril: Myslím, že minimalismus je blízkej celý týhle generaci, občas je ho možná až moc. Víc může bejt taky někdy vic. :)

mini medailonky:
Cyril
Věk: 22 let
Povolání, studium: herec, svářeč

Diviš
Věk: 19 let
Povolání, studium: Vystudoval jsem Ekonomické lyceum a momentálně se živím jako barman. Potkat mě můžete na Ankali, Altenburg1964 v Praze.

Zeyka
Fotila si pro SegraSegra a sama jsi taky ségra. Jaký máte spolu se sestrou vztah? Vycházíte spolu anebo jdete každá svojí cestou?
Sestra je o dva roky mladší. Vždycky jsme byly parťačky, ale musím říct, že do nedávna jsme se často prudily. Vyrůstaly jsme od malička v jednom pokoji. V jistou chvíli, když začnou děti dospívat, chtějí hlavně svoje soukromí a často se snaží co nejvíc vymanit z rodinných spárů. Kvůli tomu, že se nám ho ani jedné nedostávalo a svoje puberty jsme musely přežít obě dvě v jedné místnosti, bylo to častokrát dost vyhrocené. Jsme si temperamentem dost podobné, rozumíme si a zažijeme spolu vždycky nejvíc zábavy. Uvědomit si to a vážit si toho jsme si pořádně začaly až ve chvíli, co jsme spolu přestaly bydlet.

Naše nová kolekce mnmlsm (minimalism) přináší poselství All you need is less… Je ti tohle aktuální téma blízké a nějak se zobrazuje i ve tvém životě?
Blízké je mi velice. V poslední době se hodně zabývám otázkou klimatické krize, tendenci západu k přehnanému konsumerismu a jeho vlivu zejména na rozvojové země. I pro módní průmysl je, řekla bych, dost klíčovou otázkou právě výběr materiálů a práce s udržitelností. Líbí se mi, že vznikají kolekce s poselstvím, které je podle mého nezbytné při každodenním rozhodování. Častokrát stojím v obchodě a hledím na všechen ten sortiment, který bych ráda vlastnila. Společně s mamkou jsme se naučili říkat si „Všechno, co potřebuješ, už máš“ vždycky, když nás popadne chuť mít víc – zvláště, když víme, že častokrát koupíme prkotinu, kterou použijeme jen dvakrát. Řekla bych, že „All you need is less“ je možná takovou ještě vytuněnější verzí té naší mantry.

mini medailon:
Věk: 20 let
Povolání, studium: Uvaděčka v Alfredu ve dvoře, Redaktorka queer feministického časopisu, studentka Humanitní vzdělanosti na Karlově Univerzitě v Praze.