Ventile / Outlast / Duše - naše TOP materiály

Značka SegraSegra pracuje s unikátními materiály se silným příběhem jako je Ventile a Outlast. Už skoro deset let recykluje použíté duše z kol, které se staly skvělou a šetrnou náhražkou kožených doplňků a od založení značky podporuje myšlenku slow fashion.

HISTORIE VENTILE
Ventile byl vyvinut během druhé světové války v Anglii, aby se zvýšila bezpečnost letců RAF, kteří havarovali do mrazivých vod oceánu. Byl vlastně prvním předchůdcem dnešních nepromokavých textilií ze 100% bavlny, který je odolný vůči dešti, sněhu, větru i chladu.
Revoluční Ventile tak postupem času otestovalo mnoho světových dobrodruhů; sir Edmund Hillary v něm uskutečnil první výstup na Mont Everest a sir Ranulph Fiennes v něm vyrazil na slavné polární expedice.Naše dva ikonické kousky:
Křivák Exclusive – Ventile®/Outlast®
Black Raincoat Exclusive – Ventile®/Outlast®JAK SE O VENTILE SPRÁVNĚ STARAT?
O výrobky z bavlny Ventile je třeba se starat úplně jinak, než jste zvyklí u syntetických materiálů. Doporučujeme čistit v čistírně.
Pokud budete Ventile prát v pračce, používejte neagresivní prací prostředky, např. mýdlo s Jelenem. Protože je materiál 100% přírodní a k fixaci barev se nepoužívá žádný chemický prostředek, po každém praní materiál trošku vybledne a získá tu správnou patinu.

POKYNY PRO PRANÍ

  • oblečení otočte naruby
  • zavřete zipy
  • perte nejlépe ručně čistým tekutým mýdlem, příp. samostatně v pračce, režim ruční praní (max. 30°!)
  • nekroutit ani neždímat, aby nedošlo k vytvoření barevných lomů
  • nechte uschnout zavěšené na ramínku, mimo přímé slunceHISTORIE OUTLAST
Materiál Outlast byl původně navržen pro NASA k ochraně astronautů před teplotními výkyvy ve vesmíru. Má certifikát Certified Space Technology, jenž umožňuje neustále regulovat mikroklima pokožky.

Obsahuje mikrokapsle Thermocules® uvnitř tkanin a vláken, které mají schopnost absorbovat, ukládat a uvolňovat přebytečné teplo. Když se kůže zahřeje, teplo se absorbuje a při ochlazování se naopak teplo uvolní. Je v pocitu ideálního tepelného komfortu nenahraditelný. Nebude vám horko ani zima. Budete se cítit prostě akorát.

My jsme jako jedni z mála v České republice získali certifikát k jeho užívání. Každý nový model musí projít pečlivým schvalovacím procesem v centrále v Německu.

JAK SE O OUTLAST SPRÁVNĚ STARAT?
Tento materiál používáme jako podšívku pro bundy a kabáty z Ventile materiálu, proto dodržujte prací pokyny jako u Ventile.RECYKLOVANÉ DUŠE Z KOL
Používání recyklovaných duší z kol se stalo naším poznávacím znamením. Tento materiál je neuveřitelně odolný vůči nošení i praní a časem dokonce získává lesk. Je skvělou a šetrnou náhražkou kožených doplňků, díky čemuž se rozrostla naše klientela i do řad veganů.

Duše od kol a pneumatik by se na skládce rozkládaly po stovky let. My jsme za sedm let zrecyklovali na dva tisíce duší, což je okolo 280 kilogramů zrecyklovaného materiálu a rozhodně nekončíme!