Ventile / Outlast / Nano / Duše - naše TOP materiály

Značka SegraSegra pracuje s unikátními materiály se silným příběhem jako je Ventile®, Outlast® a Nanomembrane. Už skoro deset let recykluje použíté duše z kol, které se staly skvělou a šetrnou náhražkou kožených doplňků a od založení značky podporuje myšlenku slow fashion.Ventile® byl vyvinut během druhé světové války v Anglii, aby se zvýšila bezpečnost letců RAF, kteří havarovali do mrazivých vod oceánu.
Byl vlastně prvním předchůdcem dnešních nepromokavých textilií ze 100% bavlny, který je odolný vůči dešti, sněhu, větru i chladu.
Materiál má povrchovou úpravu DWR (Durable water repellent), která velmi efektivně odvádí veškerou vodu z povrchu látky. Přesto zůstává i nadále prodyšná.
Revoluční Ventile® tak postupem času otestovalo mnoho světových dobrodruhů; sir Edmund Hillary v něm uskutečnil první výstup na Mont Everest a sir Ranulph Fiennes v něm vyrazil na slavné polární expedice.Naše dva ikonické kousky:
Exclusive Křivák – Ventile®/Outlast®
Exclusive Raincoat – Ventile®/Outlast®JAK SE O VENTILE® SPRÁVNĚ STARAT?
O výrobky z bavlny Ventile® je třeba se starat úplně jinak, než jste zvyklí u syntetických materiálů.
Předně doporučujeme čistit v čistírně.
Pokud budete Ventile® prát v pračce, používejte neagresivní prací prostředky, např. mýdlo s Jelenem. Protože je materiál 100% přírodní a k fixaci barev se nepoužívá žádný chemický prostředek, po každém praní materiál trošku vybledne a získá tu správnou patinu.

POKYNY PRO PRANÍ

 • zavřete zipy
 • oblečení otočte naruby
 • perte vždy jen jeden kus oděvu v pračce
 • perte nejlépe ručně čistým tekutým mýdlem, příp. v pračce na ruční praní (max. 30°)
 • látku nekroutit ani neždímat, aby nedošlo k vytvoření bílých lomů
 • nechte uschnout zavěšené na ramínku, mimo přímé slunce
 • opatrně přežehlete na střední teplotu- reaktivuje se ošetření DWR

Materiál Outlast byl původně navržen pro NASA k ochraně astronautů před teplotními výkyvy ve vesmíru. Má certifikát Certified Space Technology, jenž umožňuje neustále regulovat mikroklima pokožky.

Obsahuje mikrokapsle Thermocules® uvnitř tkanin a vláken, které mají schopnost absorbovat, ukládat a uvolňovat přebytečné teplo. Když se kůže zahřeje, teplo se absorbuje a při ochlazování se naopak teplo uvolní. Je v pocitu ideálního tepelného komfortu nenahraditelný. Nebude vám horko ani zima. Budete se cítit prostě akorát.

My jsme jako jedni z mála v České republice získali certifikát k jeho užívání. Každý nový model musí projít pečlivým schvalovacím procesem v centrále v Německu.

Naše dva ikonické kousky:
Exclusive Křivák – Ventile®/Outlast®
Exclusive Raincoat – Ventile®/Outlast®

JAK SE O OUTLAST SPRÁVNĚ STARAT?
Tento materiál používáme jako podšívku pro bundy a kabáty z Ventile materiálu, proto dodržujte prací pokyny jako u Ventile.

Náš nový český materiál! NanoMembrane! Extrémní Paropropustnost / Vysoká Hydrostatická Odolnost / 100% Větruodolnost / Dlouhá Životnost / Ekologická Výroba
NanoMembrane – třívrstvý materiál, horní vrstva 100% bavlna s DWR úpravou (větru i voděodolnost), prostřední vrstva Nano membrána a spodní podšívka. Vodní sloupec od 10 000mm. Paropropustnost od Ret 5,5. Větruodolnost 100%. Český materiál testovaný v Liberecké univerzitě je odolný vůči dešti, sněhu i větru.

Naše Nano novinky:
Nano Křivák
Nano – nepromokavé kalhotyPOKYNY PRO PRANÍ

 • zavřete zipy
 • oblečení otočte naruby
 • jemné praní při 30°C
 • Ždímání do 800 ot./min
 • perte ideálně 1 – 2× za rok
 • používat prací prostředek určený pro membránové oblečení. Doporučujeme produkty značek Nikwax, Toko, Perwoll Sport a Granger's
 • nepoužívat aviváž!
 • po každém vyprání výrobek vyžehlit, aktivujete tím nanočástice odpuzující vodu, olej a další nečistoty

Používání recyklovaných duší z kol se stalo naším poznávacím znamením. Tento materiál je neuveřitelně odolný vůči nošení i praní a časem dokonce získává lesk. Je skvělou a šetrnou náhražkou kožených doplňků, díky čemuž se rozrostla naše klientela i do řad veganů.

Duše od kol a pneumatik by se na skládce rozkládaly po stovky let. My jsme za sedm let zrecyklovali na dva tisíce duší, což je okolo 280 kilogramů zrecyklovaného materiálu a rozhodně nekončíme!

Podívejte se, co se dá z duší vyrobit:
Doplňky