Exkluzivní funkční materiály

Unikátní, funkční materiály světové kvality. Nepromokavé látky, které jsou zároveň prodyšné a příjemné na omak. Materiály, které utváří naši městskou siluetu. Střih do města, funkce do přírody.

 

Ventile®

Ventile® byl vyvinut během druhé světové války v Anglii, aby se zvýšila bezpečnost letců RAF, kteří havarovali do mrazivých vod oceánu. Revoluční Ventile® tak postupem času otestovalo mnoho světových dobrodruhů; sir Edmund Hillary v něm uskutečnil první výstup na Mount Everest a sir Ranulph Fiennes v něm vyrazil na slavné polární expedice.
Byl prvním předchůdcem dnešních nepromokavých textilií ze 100% bavlny, který je odolný vůči dešti, sněhu, větru i chladu.


Jeho tajemství spočívá v použití velmi dlouhých vláken bavlny, která jsou utkány do velmi těsné vazby. Pokud je vystaven působení vody, vlákna ji absorbují a zvětší svůj objem. Tím zcela uzavřou mezery v osnově i vpichy po jehle a zabrání tak dalšímu pronikání vody. Ventile® se vyznačuje vysokou voděodolností, není však 100% nepromokavý podle současných norem a není náhradou moderních membránových materiálů s podlepenými švy. Jako každý přírodní materiál není stálobarevný a používáním i praním bledne a získává tu správnou patinu, materiál nešustí a je příjemný i na holé tělo.

 • Materiál má povrchovou úpravu DWR (Durable water repellent) bez PFC (látky zdraví škodlivé a pomalu rozložitelné v přírodě, které se bežně používají v outdoorovém průmyslu). Materiál velmi efektivně odvádí veškerou vodu z povrchu látky. Přesto zůstává i nadále prodyšný.

 

olive anorak_ctverec_D1olive anorak_ctverec_2Anorak bronz D_ctverec2

Údržba a praní:

 • Oblečení Ventile pereme jinak než ostatní funkční materiály! Zavřete zipy. Oblečení otočte naruby. Perte vždy jen jeden kus oděvu v pračce. Perte nejlépe ručně, příp. v pračce na ruční praní (max. 30°) bez ždímání. Přípravky: nejlépe Mýdlo s jelenem nebo Fibertec Pro Wash Eco. Látku nekroutit ani neždímat, aby nedošlo k vytvoření bílých lomů. Protože je materiál 100% přírodní a k fixaci barev se nepoužívá žádný chemický prostředek, po každém praní materiál trošku vybledne. Jako třeba džíny. Nechte uschnout zavěšené na ramínku, mimo přímé slunce. Opatrně přežehlete na střední teplotu, reaktivuje se ošetření DWR.
 • Cca po 2 letech doporučujeme látku přeimpregnovat například přípravkem Nikwax Cotton Proof. 

 

 

banner_Nanomembrane Raincoat

 

Nanomembrane®

Nanomembrána byla vyvinuta v České republice, kde je i vyráběna. Testování kvality probíhá ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci a řadí se mezi špičky ve světovém měřítku. 
Nanomembrane® – třívrstvý materiál, horní vrstva 60% bavlna, 40% Sorona® s DWR úpravou (větru i voděodolnost), prostřední vrstva Nanomembrána a spodní lepená podšívka.

Extrémně prodyšná nanomembrána odolná vůči větru i dešti. Membrána má o 25% více pórů než ostatní porézní membrány a tím dosahuje nejvyšší paropropustnosti na světě.

Vodní sloupec 10 000 mm
Paropropustnost Ret 5,5
Větruodolnost 100%

Vrchní vrstva: Soflex s vlákny Sorona® bavlněná tkanina s elastickými vlákny od firmy DuPont, která jsou vyrobena z obnovitelných organických surovin a následně utkána v České republice. Výroba těchto vláken vyžaduje o 30% méně energie a snižuje emise skleníkových plynů o 63% oproti stejnému množství Nylonu. Tkanina obsahuje 40 hmotnostních % materiálu obnovitelného rostlinného původu.
Tkanina je opatřena úpravou DWR odvádějící vodu z povrchu materiálu. Tato úprava je nanášena ve vakuovém prostředí bez potřeby vody.

 

Údržba a praní:

 • Jemné praní do 30°C. Ždímání max. 400 ot./min. Perte ideálně 1 - 2x za rok. Používat prací prostředek určený pro membránové oblečení. Doporučujeme produkty značek Nikwax, Toko, Perwoll Sport a Granger's. Nepoužívat aviváž! Po každém vyprání výrobek vyžehlit, aktivujete tím nanočástice odpuzující vodu, olej a další nečistoty. Doporučujeme prát samostatně.

 

Nano krivak_ctverec2nano cerne kratasy_ctverec3NanoRaincoat_pansky_ctverec

  

První péřová tkanina na světě – ThinDown®

To nejlepší z přírody a to nejlepší z vědy. 
Thinkdown je první péřová tkanina na světě vylepšená vlákny Sorona®.

Globálně patentováno společností NIPI (Natural Insulation Products Inc.). Exkluzivní výrobní proces umožňuje rovnoměrné rozložení prachového peří v celé tkanině a nabízí vysoce výkonnou izolaci.

Materiál má certifikát RDS (odpovědné zacházení se zvířaty), GRS (Globální recyklovaný standart), OEKOTEX - třída 1.
Měkký, teplý a lehký materiál vyrobený v Itálii.

 • 50% kachní peří, 35% Sorona vlákna, 15% PET polyester

vesta P_ctverec2vesta D_ctverec3NanoRaincoat_damsky_Esclusive_ctverec

 

Outlast®

Materiál byl původně navržen pro NASA k ochraně astronautů před teplotními výkyvy ve vesmíru. Má certifikát Certified Space Technology, jenž umožňuje neustále regulovat mikroklima pokožky.
Je v pocitu ideálního tepelného komfortu nenahraditelný. Získali jsme jako jedni z mála v ČR oprávnění materiál používat.

 • 66% bavlna, 28% CV Outlast®, 6% elastan

Údržba a praní:

 • Perte na jemné praní max. na 30° nebo v ruce. Žehlete z rubu na stupeň bavlny. 

 

hl_triko outlast_ctverectriko family ctvereccepice SEGRA _ctverec2

 

Tornado Nero®

Italský, nepromokavý, sportovní materiál s WR Bio Technologií – ekologická voděvzdorná impregnace bez použití Fluoru. Látka je nepromokavá, ale zároveň dýchá a nepotíte se v ní.

Materiál má 3 vrstvy.

 • 1. vrstva: 85% Polyamid, 15% Elastan WR Bio Technology.
 • 2. vrstva: hydrofilní membrána 100% PES.
 • 3. vrstva: 89% PES, 11% elastan
 • Vodní sloupec: 8 000 mm
 • Paropropustnost: 11 400 g/m²/24h

Údržba a praní:

 • Perte na jemné praní max. na 30° nebo v ruce. Žehlete z rubu. 

 

edina_ctverecbunda ctverec3meda_ctverec

IMG_1479

 

Japonská džínovina s českou Nanomembránou

Materiál, který jsme si nechali vyrobit na míru. Nepromokavá džínovina.
Spojili jsme japonský denim s českou Nanomembránou a můžeme Vám nabídnout absolutní novinku nejen na českém trhu.

Japonský denim. Pevná a odolná tkanina barvená přírodním pigmentem Indigo s přírodními vlákny Lyocell, jejichž výroba prochází ekologicky udržitelným procesem, tzn. recyklace vody a chemikálií z výroby a její opětovné použití ve výrobě.

O Nanomembráně viz výše.

Údržba a praní:

 • Denim neperte příliš často, pro zachování barevnosti i tvaru oblečení doporučujeme prát maximálně 1x za měsíc. Chcete-li, aby vám džínové oblečení vydrželo co nejdéle, perte jej ručně ve studené vodě. Bakterie a zápach lze také odstranit mrazem (zabalte oděv do látkové tašky a přes noc uskladněte v mrazáku). Pokud už s oblečením musíte do pračky, dodržujte následující pokyny pro praní. Vyprázdněte všechny kapsy. Zapněte zipy a knoflíky. Oblečení obraťte na ruby. Přírodní pigment Indigo může obarvit i jiné oblečení (přidejte ½ hrnku octa do bubnu pračky). Perte na 30°C. Použijte šetrný prací prostředek (např. Mýdlo Jelen).

 

dzinova bunda_ctverecdziny kratasy_ctverecdziny_ctverec3

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz