O nás

Jsme dvě ségry a máme dvě značky.

Ta starší se jmenuje SegraSegra, vznikla v roce 2007 a byla původně určená pro městské cyklisty. Postupně se vyprofilovala na značku nabízející funkční, minimalistickou a udržitelnou lokální módu. Jedinečnost této české značky spočívá v práci s recyklovanými dušemi z kol, které jsou skvělou a šetrnou náhražkou kožených doplňků, a také s unikátními funkčními materiály světové kvality jako jsou Nanomembrane, Outlast® a Ventile®. 

Mladší značka Mama by Segra se objevila, když se nám narodily děti okolo roku 2015. Nabízí minimalistické, funkční a zároveň elegantní oblečení pro ženy, které nosí děti v šátku nebo v nosítku, jsou těhotné anebo kojí.

Co je pro nás důležité

01

Proč to děláme?

SegraSegra vznikla v roce 2007. Od začátku jsme věděly, že nejsme typická modní značka, která každý půlrok představí novou kolekci, už tenkrát nám to přišlo zbytečné, hrozně neekologické a finančně pro nás nemožné.

Vyrůstaly jsme obě v 90.  a 00. letech a převážně jsme se oblékaly v seconhandech, které v té době byly místem s podklady doslova z celého světa. Hodně věcí nám jako dětem přešivala máma a pak my samy. Dodneška máme pár kousků ve skříni.

Věříme, že kvalitně ušitá věc, nadčasového střihu vám může dobře sloužit několik let a není potřeba ji rok co rok měnit.

Hledaly jsme proto svoje místo v oděvním průmyslu a funkční moda do města nám tenkrát a i dnes přišla jako nevyužité odvětví.

Většina lidí tráví svůj život ve městech, kde se stejně jako v přírodě mění počasí a kde nechcete pobíhat v červené nebo oranžové bundě do lesa. Vzaly jsme tedy střihy ze streetwear módy a spojily je s vysoce funkčními materiály, které naomak nepůsobí “uměle”. Vše jsme už tenkrát ladily do černých odstínů a brzy jsme pochopily, že nejsme samy, komu něco takového chybělo.

02

Jaké máme materiály?

Pokud to jde, snažíme se pracovat s látkami a materiály z evropských trhů. Některé látky máme dokonce přímo z Čech.

Více se o našich unikátních materiálech dozvíte zde.

Vše pečlivě vybíráme, ověřujeme a snažíme se udržet alespoň zbytky textilního průmyslu na našem kontinentě.

Cenově nemůžeme konkurovat Číně, ale pro nás má mnohem větší cenu vědomí toho, že k nám role látky necestovala přes půlku světa a že při její výrobě se myslelo i na planetu a nejen na prachy.

03

Kde šijeme?

Naše oblečení šijeme v různých koutech České republiky a část naší produkce vzniká přímo v pražské dílně.

Podporujeme lokální výrobu a všem švadlenám platíme férově za jejich precizní práci.

Cenově se nikdy nedostaneme na zboží, které se vyrábí v Asii v podmínkách před kterými velké firmy zavírají oči.
Stále ale, možná naivně, věříme, že řemeslo, které má v Čechách tak obrovskou tradici, by byla strašná škoda úplně umořit.

S každým kouskem od nás si tedy můžete být jisti, že ho šily ty nejšikovnější ruce a že za kvalitou ušití stojí léta zkušeností, které by byla strašná škoda nepředat dál…

04

Co pro vás chystáme?

Věříme že vy, naši zákazníci s námi sdílíte podobné hodnoty a protože nějak cítíme, že je čas vrátit se zpátky ke kořenům do dob studentských let, chystáme pro vás sérii kurzů, kde se naučíte ušít si něco sami.

Naučíme se přešívat kousky, které se válejí nevyužité ve skříni. Ukážeme vám jak si přišít nejen knoflík, ale i opravit díru na kalhotech a mnoho dalšího…

Tak nám držte palce, ať se už brzy potkáme u nás v dílně na Letné!