O nás

SegraSegra vznikla v roce 2007 a byla původně určená pro městské cyklisty. Postupně se vyprofilovala na značku nabízející jedinečné funkční materiály a unisex střihy. Pracuje s recyklovanými dušemi z kol, které jsou skvělou a šetrnou náhražkou kožených doplňků, a také s unikátními funkčními materiály světové kvality jako jsou Nanomembrane, Outlast® a Ventile®.

Když se narodily děti, značka se rozrostla o kolekci Mothermood (dříve Mama by Segra). Funkční oblečení s městským vzhledem, které usnadňuje celoroční nošení a kojení dětí.
Střihově a materiálově se obě značky propojují.

Co je pro nás důležité

01

Proč to děláme?

SegraSegra vznikla v roce 2007. Od začátku jsme věděly, že nejsme typická modní značka, která každý půlrok představí novou kolekci, už tenkrát nám to přišlo zbytečné, hrozně neekologické a finančně pro nás nemožné.

Vyrůstaly jsme obě v 90.  a 00. letech a převážně jsme se oblékaly v seconhandech, které v té době byly místem s podklady doslova z celého světa. Hodně věcí nám jako dětem přešivala máma a pak my samy. Dodneška máme pár kousků ve skříni.

Věříme, že kvalitně ušitá věc, nadčasového střihu vám může dobře sloužit několik let a není potřeba ji rok co rok měnit.

Hledaly jsme proto svoje místo v oděvním průmyslu a funkční moda do města nám tenkrát a i dnes přišla jako nevyužité odvětví.

Většina lidí tráví svůj život ve městech, kde se stejně jako v přírodě mění počasí a kde nechcete pobíhat v červené nebo oranžové bundě do lesa. Vzaly jsme tedy střihy ze streetwear módy a spojily je s vysoce funkčními materiály, které naomak nepůsobí “uměle”. Vše jsme už tenkrát ladily do černých odstínů a brzy jsme pochopily, že nejsme samy, komu něco takového chybělo.

02

Jaké máme materiály?

Pokud to jde, snažíme se pracovat s látkami a materiály z evropských trhů. Některé látky máme dokonce přímo z Čech.

Více se o našich unikátních materiálech dozvíte zde.

Vše pečlivě vybíráme, ověřujeme a snažíme se udržet alespoň zbytky textilního průmyslu u nás.

Cenově nemůžeme konkurovat Číně, ale pro nás má mnohem větší cenu vědomí toho, že k nám role látky necestovala přes půlku světa a že při její výrobě se myslelo i na planetu a nejen na peníze.

03

Kde šijeme?

Naše oblečení šijeme v různých koutech České republiky a část naší produkce vzniká přímo v pražské dílně.

Podporujeme lokální výrobu a všem švadlenám platíme férově za jejich precizní práci.

Cenově se nikdy nedostaneme na zboží, které se vyrábí v Asii v podmínkách před kterými velké firmy zavírají oči.
Stále ale, možná naivně, věříme, že řemeslo, které má v Čechách tak obrovskou tradici, by byla strašná škoda úplně umořit.

S každým kouskem od nás si tedy můžete být jisti, že ho šily ty nejšikovnější ruce a že za kvalitou ušití stojí léta zkušeností.

04

Tradice a udržitelnost

Protože víme že vy, naši zákazníci s námi sdílíte podobné hodnoty, otevřeli jsme letos Second hand našeho oblečení SECOND SGR. a od listopadu spouštíme u nás v dílně na Letné Kurzy šití!

Myslíme si, že řemeslo se má pěstovat a předávat dál, tak aby po nás taky něco dobrého zůstalo.

Těšíme se na Vás!